XXIX Ogólnopolski Bieg Tura im. Henryka Pliszki za nami! Biegacze tradycyjnie rywalizowali na dystansie 5 i 10 km ZDJĘCIA

Małgorzata Wojciechowska
Łącznie na obu dystansach - 5 i 10 km - w tym roku zmierzyło się około 120 biegaczy. Tradycyjny bieg ulicami Człuchowa jak zwykle budził wiele sportowych emocji wśród zawodników i ich wiernych kibiców. Zobaczcie na zdjęciach!

Ogólnopolski Bieg Tura im. Henryka Pliszki odbył się już po raz 29. Biegacze mieli do pokonania trasę 5 lub 10 km. Start był wspólny - równo o godzinie 11.00 zawodnicy ruszyli ulicami Człuchowa. Start i meta były na Rynku, gdzie wierni kibice po rozpoczęciu biegu po kilkunastu minutach wypatrywali pierwszych zwycięzców.

Najpierw bieg ukończyły osoby, które wybrały bieg na 5 km. Oto lista osób na podium na krótszym dystansie wraz z nazwami reprezentowanych klubów lub miasta:

3. Maja Przysiężna - Człuchowski Międzyszkolny Klub Lekkoatletyczny

Bardziej wytrwali biegacze ruszyli dalej - na drugą pętlę tą samą trasą, by łącznie przebyć dystans 10 km. W tej kategorii miejsca na podium zdobyli: