Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

30 drzewek dla Człuchowa. Dorodne sadzonki dębu podarował miastu lokalny przedsiębiorca na co dzień działający w branży drzewnej

Małgorzata Wojciechowska
Małgorzata Wojciechowska
Dorodne sadzonki dębu dla Człuchowa
Dorodne sadzonki dębu dla Człuchowa fot. nadesłane
Firma prowadzona przez człuchowianina Andrzeja Pruskiego na co dzień zajmuje się przede wszystkim usługami związanymi z drewnem - za pomocą ciężkiego sprzętu wykonuje takie prace jak chociażby wycinka drzew czy usuwanie powalonych pni. Tym razem pan Andrzej postanowił przyczynić się do wzrostu liczby drzew w Człuchowie. Ufundował 30 dużych sadzonek dębu, które zostaną zasadzone na terenie miasta.

Drzewa w mieście to bardzo ważny element krajobrazu - zapewniają cień, filtrują powietrze i sprawiają, że otoczenie jest bardziej przyjazne mieszkańcom. Niestety w ostatnim czasie w Człuchowie ubyło wiele z nich - sporą część powaliły wichury, a niektóre musiały zostać ścięte ze względów bezpieczeństwa (mowa chociażby o kasztanowcach przy al. Wojska Polskiego czy licznych drzewach w parku).

Ze skali strat związanych z ubytkiem drzew nikt nie zdaje sobie z tego sprawy tak bardzo, jak ci, którzy są zaangażowani w prace związane z wycinką! Ostatnio właściciel firmy zajmującej się takimi usługami zwrócił się do radnych Rady Miejskiej z propozycją ufundowania sadzonek, które zasilą drzewostan w mieście.

- Około dwóch tygodni temu pan Andrzej Pruski zwrócił się do mnie z propozycją, ze chce zakupić i przekazać miastu ok. 30 drzewek - dużych, ok. 2,40 m wysokości, pięknych drzewek - sadzonek dębu. Wartość tych drzewek to ok 5000.00 zł.

- mówi radny Henryk Krusiński.

Zgodnie z zapowiedzią w ostatni piątek dorodne sadzonki dębu właściciel firmy osobiście przekazał Przedsiębiorstwu Komunalnemu w Człuchowie. 30 drzewek zostanie posadzonych tam, gdzie są najbardziej potrzebne miastu. Wybór gatunku jest nieprzypadkowy - dęby to długowieczne, wytrzymałe drzewa, które naturalnie występują w naszym klimacie i mają doskonały wpływ na ekosystem.

- Za ten piękny gest , serdeczne podziękowania Panie Andrzeju!

- dodaje Henryk Krusiński.

Dzięki takiej postawie mieszkańców nasze miasto ma szansę na długo pozostać zielone i przyjazne. Szczególnie cenna jest tu dalekowzroczna perspektywa - wszak każdy, nawet największy dąb - zaczynał od bycia sadzonką!

od 7 lat
Wideo

Wyniki II tury wyborów samorządowych (sondaż)

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na czluchow.naszemiasto.pl Nasze Miasto