18+

Treść tylko dla pełnoletnich

Kolejna strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich. Jeśli chcesz do niej dotrzeć, wybierz niżej odpowiedni przycisk!

Zbigniew Brucki
Małgorzata Narloch (z piką) w meczu ze Spartą (czerwone koszulki) zdobyła dla Sambora pięć bramek Zbigniew Brucki
Od zwycięstwa zaczęły nowy sezon pierwszoligowe szczypiornistki Latochy Sambora Tczew. Ich klubowi koledzy w I kolejce II ligi ulegli rywalom

W I kolejce rozgrywek na zapleczu ekstraklasy podopieczne trenerów Roberta Karnowskiego i Eugeniusza Kwiatkowskiego z Sambora w Obornikach Wlkp. pokonały tamtejszą Spartę 29:26 (14:10). Tczewianki po ośmiu minutach prowadziły 6:0. Po zmianie stron miejscowe kilkakrotnie zmniejszały dystans, ale przyjezdne nie dały sobie wyrwać zwycięstwa.
Sambor: Piotrowska, Rostankowska, Urbańska - Malinowska, Zielińska, Wiśniewska 5, M. Szlija 1, J. Szlija 3, Narloch 5, Marcińska 6, K. Szlija 1, Waldowska 4, Kula, Zagrodzka 4. Dla Sparty najwięcej: Gładecka 12, Cieśla 5.
W innych meczach Pogoń Handball Szczecin ograła MTS Kwidzyn 32:19 (14:9), a AZS AWF Warszawa pokonał 29:28 (10:15) AZS AWFiS Gdańsk. Pojedynek UKS PCM Lis Kościerzyna - Słupia Słupsk został przełożony.
W II kolejce I ligi piłkarki Sambora w sobotę o godz. 17 w hali tczewskiego II LO podejmą AZS AWF Warszawa. W innych spotkaniach zagrają: AZS AWFiS Gdańsk - UKS PCM Lis Kościerzyna (s. 17), Pogoń Handball Szczecin - Sparta Oborniki (n. 16). Mecz MTS Kwidzyn - Słupia Słupsk odbędzie się w środę, 30 bm. o 18.30.
W inauguracyjnej kolejce II ligi szczypiorniści Sambora Tczew ulegli aspirującemu do awansu Sokołowi Gdańsk 21:38 (9:19). Goście właściwie już do przerwy przesądzili o swym zwycięstwie. Przez kwadrans drugiej połowy tczewianie ambitnie stawiali czoła wyżej notowanym i bardziej doświadczonym gościom. Końcowe piętnaście minut, tak jak pierwsza odsłona spotkania, toczyło się już ponownie pod dyktando przyjezdnych.
• Sambor: Justa, Korda - Daszek 8, Sieg 6, Ciara 2, Komorowski 1, Szupiluk 1, Jędryszek 1, Raciborski 1, Czarnecki 1, Skonieczny, Jastrzębski, Zaradny, Brzoza.