Kajakarstwo. Z ogólnopolskich regat kajakarze człuchowskich klubów wrócili z workiem medali

Beata Gliwka
Krzysiek Niziałek zwycięzca K-1 200m i 500m
Krzysiek Niziałek zwycięzca K-1 200m i 500m Łukasz Imianowski
Na rzece Nogat ścigało się blisko 200 kajakarzy z całej Polski. W nieoficjalnej punktacji drużynowej zwyciężył MKS „Polstyr” Człuchów.

Regaty kajakowe o puchar Nogatu odbyły się 3.06 w Malborku.
- Wzięło w nich udział 11 klubów, głównie z północnej i wschodniej Polski, w tym dwa człuchowskie: MKS „Polstyr” i UKS ZSS. W sumie startowało około 200 zawodników – mówi Ryszard Jękot, trener „Polstyru”.
Zawody odbywały się na rzece Nogat w konkurencjach K-1 na dystansach 200 i 500 metrów oraz K-2 na 500 metrów. Wśród zawodników MKS „Polstyr” Człuchów złote medale zdobyli: Krzysztof Niziałek w konkurencji K-1 200m i K-1 500m juniorów młodszych, Tomasz Pytlak - K-1 200m i K-2 500m młodzików, Zosia Blicharz – K-1 200m i K-1 500 m młodziczek, Marcin Niziałek – K-2 500 m młodzików, Kamil Kalikowski/Jakub Szewczak – K-2 500 juniorów.
Srebrne medale wywalczyli: Zuzanna Wytrążek/Wiktoria Makulska – K-2 500m juniorek młodszych oraz Marcin Niziałek – K-1 200m młodzików.
Brązowe medale zdobyli: Konrad Klimek – K-1 500m dzieci chłopców, Kamil Kalikowski - K-1 200m i K-1 500m juniorów, Zuzia Wytrążek – K-1 200m i K-1 500m juniorek młodszych oraz Michał Stanisławski/Hieronim Pliszka – K-2 500m juniorów młodszych.
Tuż za podium na 4. miejscu znaleźli się: Jakub Szewczak – K-1 200m i K-1 500m juniorów oraz Adrian Pruski - K-1 200m i K-1 500m młodzików.