Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Koło Gospodyń Wiejskich w Sokolu wśród laureatów prestiżowego konkursu pod patronatem Pierwszej Damy RP

Małgorzata Wojciechowska
Małgorzata Wojciechowska
Pamiątkowe zdjęcie przedstawicieli KGW w Sokolu z Pierwszą Damą Agatą Kornhauser-Dudą
Pamiątkowe zdjęcie przedstawicieli KGW w Sokolu z Pierwszą Damą Agatą Kornhauser-Dudą KGW w Sokolu
Koło Gospodyń Wiejskich w Sokolu w gminie Czarne to niewielka, ale bardzo prężnie działająca grupa osób. Panie i panowie aktywnie działają na rzecz lokalnej społeczności, ale także dbają o swój rozwój i chętnie pokazują światu swoje dokonania. Ostatnio na swoim koncie odnotowały olbrzymi sukces – są wśród laureatów Konkursu dla Kół Gospodyń Wiejskich o Nagrodę Małżonki Prezydenta RP.

Aktualizacja :

Podczas Dożynek Prezydenckich Koło Gospodyń Wiejskich w Sokolu odebrało nagrodę za PIERWSZE MIEJSCE. To olbrzymie wyróżnienie i wielka satysfakcja z wykonanej pracy. Gratulujemy :)

W sobotę 1 lipca 10-osobowe przedstawicielstwo Koła Gospodyń Wiejskich w Sokolu reprezentowało województwo pomorskie w III edycji Konkursu Dla Kół Gospodyń Wiejskich o Nagrodę Małżonki Prezydenta RP, który odbył się w siedzibie Państwowego Zespołu Ludowego Pieśni i Tańca „Mazowsze” w Otrębusach. Już sam udział w etapie ogólnopolskim był olbrzymim wyróżnieniem – wcześniej to właśnie panie z Sokola zajęły 1. miejsce w etapie wojewódzkim. Aby wziąć w nim udział, należało nagrać filmik dotyczący działalności koła.

Sukces z ziemniakiem w tle

Znamienne jest to, że KGW w Sokolu w etapie wojewódzkim zwyciężyło już po raz drugi z rzędu. Same panie przyznają, że były zszokowane kolejną nominacją. Na miejscu rywalizowało 16 kół – po 1 z każdego województwa. Wśród konkurencji najważniejsze było przygotowanie potraw z motywem przewodnim – w tegorocznej edycji były to potrawy z ziemniaków. Należało stworzyć i zaprezentować przystawkę, jedno danie autorskie oraz dwie potrawy regionalne.

- Przygotowałyśmy na przystawkę sałatkę z ziemniaków z rzodkiewką, ogórkiem kiszonym, koperkiem, sosem jogurtowo-majonezowym ze szczyptą czosnku. Jako nasze autorskie danie przygotowałyśmy kartacze z mięsem mielonym z dziczyzny, które zwykle przyrządzamy na nasze stoiska. Jako danie regionalne były koszyczki z ziemniaków pieczone jak frytki wycinane i do tego był sos kurkowy i zsiadłe mleko. Jako jeszcze jedno danie była babka ziemniaczana z sosem grzybowym.

- mówi Dorota Gawrońska, szefowa Koła Gospodyń Wiejskich w Sokolu.

Drugą konkurencją było przygotowanie inscenizacji na temat „Polskie zwyczaje żniwne i dożynkowe”. W różnego rodzaju działaniach artystycznych KGW Sokole ma olbrzymią wprawę, nic więc dziwnego, że zaprezentowana scenka ujęła komisję.

Dumni laureaci konkursu

Jak się okazało, kreatywność i przebojowość gospodyń z Sokola zapewniło im tytuł laureata konkursu! Oznacza to, że zajęły jedno z trzech pierwszych miejsc. Na razie nie wiadomo jednak, które – dokładne wyniki zostaną przedstawione w czasie Dożynek Prezydenckich we wrześniu.

Przedstawiciele KGW w Sokolu pokazali swoją radość na Facebooku. Na zamieszczonym filmiku zobaczymy także, jakie cenne prezenty otrzymali od organizatorów:

Niezależnie od miejsca na podium jest to olbrzymi sukces i nagroda za ciężką pracę. Właśnie w pracy i potencjale ludzkim gospodynie z Sokola upatrują źródeł sukcesu.

- Sukces wynika z ciężkiej pracy jako Koło Gospodyń, bo tworzymy naprawdę bardzo zgrany zespół. Każda z nas jest inna i każda z nas ma różne pomysły. Bo Koło Gospodyń to nie tylko gotowanie. To jest też rękodzieło, to są także inne działania – muzyczne, taneczne i warsztatowe. Piszemy wiele projektów. I to jest nasza ciężka praca – my cały czas idziemy do przodu. My się nie zatrzymujemy, nie robimy kroku w tył.

- mówi Dorota Gawrońska.

To także ogromne przeżycie

Wyjazd do Otrębus to dla zaangażowanych mieszkańców Sokola wielkie przeżycie nie tylko ze względu na konkurs, ale także całą towarzyszącą mu oprawę. Była możliwość osobistej rozmowy z Pierwszą Damą i wysłuchania specjalnego koncertu Zespołu Pieśni i Tańca Mazowsze. Uczestnicy zawodów zwiedzili również muzeum zespołu Mazowsze, a nawet mieli okazję uczestniczyć w warsztatach wokalnych.

Wyjazd na Dożynki Prezydenckie na pewno będzie równie wielkim przeżyciem. Dla Sokola, gminy Czarne i całego powiatu człuchowskiego tak prężne koło gospodyń jest natomiast wielką dumą i dowodem na to, że nawet mała społeczność może osiągnąć wielki sukces.

Oto reprezentacja konkursowa. Na wydarzenie mogło pojechać tylko 10 osób plus kierowca. Pozostałe osoby z niecierpliwością relacje i równie mocno cieszy
Oto reprezentacja konkursowa. Na wydarzenie mogło pojechać tylko 10 osób plus kierowca. Pozostałe osoby z niecierpliwością relacje i równie mocno cieszy się ze zwycięstwa, bo sukces jest efektem pracy całej społeczności skupionej wokół KGW w Sokolu KGW w Sokolu
od 16 latprzemoc
Wideo

CBŚP na Pomorzu zlikwidowało ogromną fabrykę „kryształu”

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na czluchow.naszemiasto.pl Nasze Miasto