Pochodzący ze Strzeczony Norman Zezula został mistrzem świata

Piotr Furtak
Pochodzący ze Strzeczony Norman Zezula wspólnie z Aleksandrem Kitewskim wywalczyli złoty medal Młodzieżowych Mistrzostw Świata w kajakarstwie podczas zawodów rozgrywanych w rumuńskim Pitesti. Medal wywalczyli na dystansie 500 metrów w C2.

Norman Zezula to wychowanek Piasta Człuchów. Od kilku lat reprezentuje barwy Zawiszy Bydgoszcz. W niedzielnym finale osada Kitewski/Zezula na półmetku zajmowali dopiero piątą lokatę tracąc przeszło 1,5 sekundy do prowadzących Rumunów. Druga część dystansu była jednak fantastyczna w ich wykonaniu. Do końca walczyli z osadą Leonid Carp / Stefan Strat, aby ostatecznie wygrać o 72 tysięczne sekundy.
Niewiele brakowało, a Aleksander Kitewski i Norman Zezula wywalczyliby medal w piątkowym wyścigu na 1000 metrów. Wówczas zajęli piąte miejsce, ale ich strata do pozycji medalowej była nikła.
Warto zaznaczyć, że zaledwie kilka tygodni temu, podczas Młodzieżowych Mistrzostw Europy w czeskich Racicach ta sama osada na dystansie 1000 metrów zajęła trzecie miejsce i wywalczyła brązowy medal, przegrywając jedynie z Rosjanami oraz Rumunami (tą samą osadą, którą pokonali w niedzielę w Pitesti).