Człuchów. Gala Dnia Wolontariusza - wręczyli podziękowania i statuetkę Człuchowskiego Anioła

Beata Gliwka
Jak co roku Dzień Wolontariusza był okazją, aby podziękować osobom i instytucjom, którzy bezinteresownie włączają się w pomoc innym.

Najdłuższą listę podziękowań dla wolontariuszy przygotowało człuchowskie hospicjum i ZOL z Kołem Towarzystwa Pomocy im. św. Brata Alberta, ale dziękować miały komu także pozostałe organizacje pomocowe z terenu Człuchowa. Na koniec uroczystości wręczono główne wyróżnienie – statuetkę Człuchowskiego Anioła. Otrzymała ją Izabella Odejewska. Laudację wygłosiła zaś zeszłoroczna laureatka Maria Kordykiewicz.

- Osoba, którą pragnę przedstawić bierze w objęcia wiele fundacji, stowarzyszeń, organizacji, które powołane są do pomagania innym – mówiła w prezentacji. - Usłyszałam o niej wiele lat temu, gdy zgłosiła się do domu dziecka w Wierzchowie, by od tamtego momentu wspomagać tę instytucję. Wiedziałem o niej tylko tyle, że jest to ktoś, kto pojawił się w Chojnicach. Wtedy nie była wcale bizneswoman, była zwykłą kobietą, która chciała się dzielić tym co miała, a nie miała wówczas wiele (…) Od tego momentu dom dziecka ma szczęście do tego opiekuna, który przez te wszystkie lata oddaje się dzieciom bez reszty. Ostatnio organizuje takie mikołajki, że mogłyby ich pozazdrościć wielkie miasta. Kolejno brała też w objęcia Fundację „Czerwone noski”, opiekującą się dziećmi chorymi na nowotwory, rodziny pracowników, będących w trudnych sytuacji losowych - od załatwienia lekarza, terapeuty po pomoc w załatwieniu zwykłych życiowych spraw, a wreszcie Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami – dostarczyła setki ton pokarmu. Kiedy została przyjęta do stowarzyszenia Sabat Szefowych, stanęła na czele wszelkich działań charytatywnych na rzecz hospicjum, chorych na nowotwory, ale też maltretowanych kobiet. I zawsze chciała być tylko jedną z nas. Najbardziej spektakularne akcje ostatnich lat to „Śniadanie z Sabatem dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy” - przedsięwzięcie niesamowite, na miarę wielkich aglomeracji oraz wszechstronna pomoc dla poszkodowanych w ubiegłorocznej nawałnicy. Nikomu nie pochwaliła się, że przekazała ponad tysiąc litrów paliwa dla pracujących przy usuwaniu jej skutków, że codziennie woziła pracującym jedzenie i napoje, a wreszcie przezywała środki na wyposażenie zniszczonych domów. Nigdy nie zabiegała o dyplomy i wyróżnienia, a kiedy chciałam kiedyś wystąpić o jakieś odznaczenie dla niej, powiedziała „nie”. Wiem jednak, że w 2016 roku została uhonorowana Orłem Pomorskim, a w roku ubiegłym – mianem Filantropa, jako Dokonanie Roku (...)

- W moim życiu jest wiele aniołów, które mnie chronią, jestem szczęściarą – mówiła wzruszona Izabella Odejewska, dodając, że na takie wyróżnienie trzeba naprawdę zasłużyć. - Jeżeli zasłużyłam na nie, to przyjmuje je z bardzo poważnym zobowiązaniem do działania na rzecz innych – stwierdziła.

Organizatorami Międzynarodowego Dnia Wolontariusza (10 Grudzień 2018r.) byli: Człuchowskie Koło Towarzystwa Pomocy im. św. Brata Alberta, Człuchowskie Stowarzyszenie Przyjaciół Hospicjum, Zakład Opiekuńczo-Leczniczy oraz Hospicjum Stacjonarne w Człuchowie przy współpracy z: Miejskim Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Człuchowie, Miejskim Domem Kultury w Człuchowie, Towarzystwem Ochrony Nad Zwierzętami. Oddziałem Rejonowym Polskiego Czerwonego Krzyża w Człuchowie i Klubem Abstynenta „Krokus”.

Podziękowania Człuchowskiego Koło Towarzystwa Pomocy im. św. Brata Alberta,Człuchowskiego Stowarzyszenia Przyjaciół Hospicjum oraz ZOL i Hospicjum Stacjonarnego w Człuchowie otrzymali:

Ks. Proboszcz Jan Mechliński, Ks. Sławomir Chabior, Ks. Proboszcz Dariusz Bartnicki, Ks. Krystian Feddek, Ks. Andrzej Dombrowski, Ks. Proboszcz Grzegorz Rybicki, Ks. Piotr Fankidejski.

Podziękowania Człuchowskiego Stowarzyszenia Przyjaciół Hospicjum oraz ZOL i Hospicjum Stacjonarnego w Człuchowie otrzymali:

Koła Gospodyń Wiejskich w: Dębnicy, Dobojewie, Sieroczynie, Ględowie, Bukowie, Jęcznikach Małych, Jęcznikach Wielkich, Rychnowach, Kołdowie, Krępsku, Jaromierzu, Chrząstowie, Mosinach, Brzeźnie, Nieżywięciu, Biskupnicy, Barkowie, Polnicy, Płonicy, Stołcznie, Czarnoszycach, Chrząstówku,Wierzchowie, Wierzchowie Dworzec;
Klub Emerytów "Jedynka", Klub Emerytów "Róża".
Beata i Jarosław Kasperowicz, Ewa i Adam Mielniczek, Joanna i Marek Pawłowscy, Marzena i Rafał Drezner, Anna i Ireneusz Krawczyk, Mariola i Michał Dyl, Remigiusz Witiw, Adam Bondarenko, Anna i Mirosław Kasperowicz, Anna i Andrzej Ginda, Adam Marciniak, Arkadiusz Kubalewski, Anita Otto, Monika Olszak, Renata Amrogowicz, Maria Wielant, Elżbieta Kissel, Dobrawa Kordykiewicz, Dominika Kordykiewicz, Michalina Redetzki, Oliwia Gołuńska, Klaudia Michnik, Aleksandra Wysmyk.
Dzieci i młodzież z Placówki Wsparcia Dziennego MOPS w Człuchowie wraz z opiekunami
Dzieci i młodzież z Centrum Integracji Młodzieżowej wraz z opiekunami
Dzieci z przedszkola „Bajka” wraz z opiekunami
Dzieci z przedszkola „Jacka i Agatki” wraz z opiekunami
Dzieci z przedszkola „Piano” wraz z opiekunami
Szkolny Klub Wolontariusza przy Zespole Szkół Sportowych w Człuchowie wraz z opiekunami
Szkolny Klub Wolontariusza przy Młodzieżowym Ośrodku Socjoterapii we Wierzchowie wraz z opiekunami
Szkolny Klub Wolontariusza przy Zespole Szkół Technicznych w Człuchowie wraz z opiekunami
Młodzież z Liceum Ogólnokształcącego w Człuchowie wraz z opiekunami
Młodzież z Zespołu Szkół Sportowych w Człuchowie wraz z opiekunami Młodzież z Zespołu Szkół Agrobiznesu - Technik Żywienia i Usług Gastronomicznych wraz z opiekunami
Młodzież z Młodzieżowego Ośrodka Socjoterapii w Wierzchowie Dw. wraz z opiekunami
Młodzież z Zespołu Szkół Społecznych w Człuchowie wraz z opiekunami
Młodzież z Samorządu Uczniowskiego Zespołu Szkół Technicznych w Człuchowie wraz opiekunami Młodzież z Samorządu Uczniowskiego Zespołu Szkół Agrobiznesu w Człuchowie wraz opiekunami
Młodzież z klas VIIIb i VIIIe Szkoły Podstawowej nr 1 wraz z opiekunami
Młodzież z Ochotniczego Hufca Pracy w Człuchowie wraz z opiekunami
Dzieci i młodzież ze Szkoły Podstawowej w Myśligoszczy wraz z opiekunami
Dzieci i młodzież z Zespołu Szkół w Rzeczenicy wraz z opiekunami
Dzieci i młodzież ze Szkoły Podstawowej w Wierzchowie Dw. wraz z opiekunami
Młodzieżowa Rada Miasta
Schola „Boże Nutki” Ględowo
Firma „Telmax” E.R.Gliszczyńscy
Sklep Medyczny „Lawenda”
Ratownicy Medyczni z Człuchowa
Sklep Jysk Chojnice
Firma „Canpol”
Koło Łowieckie „Orzeł”

Podziękowania Człuchowskiego Koła Towarzystwa im.św. Brata Alberta oraz Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Człuchowie otrzymali:

Burmistrz Miasta Człuchowa
Młodzież ze Szkoły Podstawowej w Człuchowie
Młodzież z Gimnazjum nr 1 w Człuchowie
Młodzież z Zespołu Szkół Społecznych w Człuchowie
Młodzież z Zespołu Szkół Sportowych w Człuchowie
Młodzież z Liceum Ogólnokształcącego w Człuchowie
PCK Człuchów
Hanna Adamowska
Zdzisław Staszków
Adam Mielniczek
Jan Choma

Podziękowania Klubu Abstynenta „Krokus” w Człuchowie otrzymali:

Emilia Nowak
Joanna Wilamowska
Andrzej Stopa
Maria Możuch
Polski Związek Wędkarski Koło w Człuchowie
Klub Morsów Człuchowskich

Podziękowania Oddziału Rejonowego Polskiego Czerwonego Krzyża w Człuchowie otrzymali:

Mirosław Filipczak
Bogusław Borzyszkowski
Leszek Wąsikowski
Partner Systems sp. z o.o. Dariusz Zabrowarny
Jerzy Adamczyk
Mariola Adamczyk
Ryszard Szybajło
Marek Czechyra
Tadeusz Dębski
Małgorzata Oleszczak
Jerzy Górny
Szczepan Kowalik
Marek Latawiec
Piotr Zawada
Tomasz Ginda
Elżbieta Dwojak
Natalia Kalińska
Magdalena Pszczoła
Sonia Kuligowska
Barbara Foryś
Zbigniew Koska
Wojciech Milak
Przetwórstwo Mięsne Rafał Majchrzyk
„Mirex” sp. jawna Halina i Krzysztof Mirek
PM-SYSTEM sp. z o.o. Piotr i Wioletta Melnyk
Sklep Ogólnospożywczy Aureliusz Grzesiak
Samorząd Uczniowski przy Szkole podstawowej nr 1 i Gimnazjum w Człuchowie
Zdzisław Matuszewski
Dominik Matuszewski
Krzysztof Adamczyk
Michał Gruchała
Gabriela Polak

Podziękowania Człuchowskiego Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami otrzymali:

Zespół Placówek Opiekuńczo-Wychowawczych Powiatu Człuchowskiego
Młodzieżowy Ośrodek Socjoterapii w Wierzchowie Dworzec
Młodzieżowy Ośrodek Wychowawczy w Debrznie
Monika Rozpłoch
Joanna Lisowska
Barbara i Andrzej Pałosz
Marta Dullek
Sandra Sałuda
Joanna Rączkowska
Magdalena Górska
Agnieszka Bajdor
Barbara Łukowicz
Przedszkole „Smyk” w Człuchowie
Szkoła Podstawowa im. Gen. Wł. Andersa w Rzeczenicy
Nadleśnictwo Człuchów.

Barszcz Sosnowskiego zajmuje coraz większy obszar Polski

Wideo

Komentarze 9

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

d
dacie radę

"Kosztuje to dziennikarza tylko więcej pracy i czasu." Założy sobie własną gazetę, będzie dla Niemca pracować po nadgodzinach :)

k
klik

@Anonim? "A co obrazków - niestety racja." A można tak po polsku? My prości ludzie jesteśmy i z wyobraźnią piątkową mamy problem...

A
Anonim

Cóż... Chyba wypada wyjaśnić. Nie robię zdjęć żeby popisać się swoim kunsztem (od tego mamy zawodowych fotografików), tylko żeby ludzie mogli się na nich obejrzeć, czasami zachować na pamiątkę. Jeśli w imprezie udział bierze kilkaset osób, każdy chce zobaczyć co innego, więc i zdjęć jest dużo. Na budowę strony i to, że trzeba się przez nie "przeklikiwać" niestety nie mamy wpływu. I nie... Nie mamy płacone od kliknięcia, ani liczby, ani innych ani. Kosztuje to dziennikarza tylko więcej pracy i czasu. Ale też nikt nie jest zmuszany do oglądania moich zdjęć jeśli mu się nie podobają. A co obrazków - niestety racja.

g
gaj

Nie od sztuki, a od kliknięcia ma płacone. Papierowa wersja to jedno drzewko mniej, metale ciężkie na rękach i ustach. Kto jeszcze kupuje ten dziad antyśrodowiskowy.

P
Pozdrowienia dla gimbazy

Teraz ludzie już nie czytają tekstów. Oglądają obrazki. Takie obrazkowe czasy. Niedługo na receptach dla lemingów będą buźki, zamiast długiej i nudnej instrukcji :)

c
człuchowianin

mam pytanie do pani co robi zdjęcia .... czy nie można zrobić parę ciekawych ujęć fotograficznych ????? . a nie na sztukę natrzepać pełno byle jakich zdjęć czyżby pałcili od zdjęcia ??

p
po co tekst

Fotka #18 i #223 powinny dostać lokalnego Pulitzera :)

A
Anonim

A jakiś tekst do zdjęć?

A
Anonim

wiecie co to jest reportaż ?
chyba nie , setki zdjęć co wy myślicie że mamy tyle czasu aby wszystkie je obklikać,
czemu nie wybierzecie kilkunastu fotek , efekt ten sam a wrażenie o wiele lepsze a tak kosz na śmieci i po kilkunastu masz dosyć tego oglądania to chyba na złość nam robicie aby nas odstraszyć od waszych stron.

Dodaj ogłoszenie

Wykryliśmy, że nadal blokujesz reklamy...

To dzięki reklamom możemy dostarczyć dla Ciebie wartościowe informacje. Jeśli cenisz naszą pracę, prosimy, odblokuj reklamy na naszej stronie.

Dziękujemy za Twoje wsparcie!

Jasne, chcę odblokować
Przycisk nie działa ?
1.
W prawym górnym rogu przegladarki znajdź i kliknij ikonkę AdBlock. Z otwartego menu wybierz opcję "Wstrzymaj blokowanie na stronach w tej domenie".
krok 1
2.
Pojawi się okienko AdBlock. Przesuń suwak maksymalnie w prawą stronę, a nastepnie kliknij "Wyklucz".
krok 2
3.
Gotowe! Zielona ikonka informuje, że reklamy na stronie zostały odblokowane.
krok 3