Nasza Loteria - pasek na kartach artykułów

Mieszkańcy gminy Człuchów pokazali talent w świątecznym stylu - za nami Gminny Koncert Kolęd i Pastorałek w Wierzchowie Wsi

Małgorzata Wojciechowska
Małgorzata Wojciechowska
Małgorzata Wojciechowska
W gminie Człuchów tradycją jest wspólny koncert świąteczny, podczas którego swój talent prezentują przedstawiciele różnych środowisk. Tym razem koncert odbył się w kościele parafialnym w Wierzchowie Wsi. W repertuarze kolęd i pastorałek zaprezentowali się między innymi uczniowie gminnych szkół, nauczyciele, urzędnicy, a nawet strażacy. Każdy zespół wykonał jeden utwór - mogliśmy posłuchać zarówno tradycyjnych kolęd, jak i współczesnych kompozycji okołoświątecznych.

Gminny Koncert Kolęd i Pastorałek jak co roku wzbudził duże zainteresowanie mieszkańców. Gospodarzem wydarzenia co roku jest inna miejscowość - w zeszłym roku było to Bukowo, a tym razem - Wierzchowo Wieś. W przestrzeni kościoła parafialnego 12 stycznia wybrzmiały takie kolędy jak "Wśród nocnej ciszy", "Przybieżeli do Betlejem" czy "Bóg się rodzi". Nie zabrakło także mniej popularnych pastorałek i piosenek świątecznych.

Ideą dorocznego koncertu jest wspólne kolędowanie całej społeczności gminnej. Przed zgromadzoną publicznością zaprezentowali się wokalnie nawet ci, którzy na co dzień nie są kojarzeni ze śpiewem. Mogliśmy więc wysłuchać kolęd między innymi w wykonaniu pań z kół gospodyń wiejskich, lokalnej scholi, członków Uczniowskiego Klubu Sportowego Lider, strażaków z gminnych OSP, seniorów z klubów seniora i pracowników Urzędu Gminy i Zakładu Gospodarki Komunalnej. Jak zwykle duże zainteresowanie wzbudziły występy dzieci ze wszystkich gminnych szkół. Swoje "reprezentacje" wystawili także mieszkańcy Wierzchowa, nauczyciele, lokalne stowarzyszenia, a także radni i sołtysi. Trzeba przyznać, że wszyscy postarali się o piękne wykonania, a poziom koncertu był zdecydowanie wyższy niż przed rokiem.

Po zakończonym kolędowaniu wszyscy uczestnicy zostali zaproszeni na poczęstunek w świetlicy wiejskiej przygotowany przez mieszkańców Wierzchowa. Przy kawie i cieście można było omówić tegoroczne wykonania i dodatkowo nieco się rozgrzać. Tegoroczne wspólne kolędowanie na pewno zapisze się pozytywnie w pamięci zarówno wykonawców, jak i publiczności.

Jesteśmy na Google News. Dołącz do nas i śledź "Dziennik Bałtycki" codziennie. Obserwuj dziennikbaltycki.pl!

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Dziennik Zachodni / Reportaż Śląski Związek Rolników Strajk

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na czluchow.naszemiasto.pl Nasze Miasto