18+

Treść tylko dla pełnoletnich

Kolejna strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich. Jeśli chcesz do niej dotrzeć, wybierz niżej odpowiedni przycisk!

Piast Człuchów już odpadł z Pucharu Polski, Koral Dębnica i Czarni Czarne grają dalej

Wojciech Piepiorka
Piast Człuchów (białe stroje) nie sprawił niespodzianki i nie pokonał wyżej notowanych rywali zza miedzy Wojciech Piepiorka
Nie było niespodzianki na boisku w Człuchowie. W meczu 1/16 finału piłkarskiego Pucharu Polski na szczeblu wojewódzkim piątoligowy Piast przegrał derby powiatu człuchowskiego z grającym szczebel wyżej Koralem Dębnica 0:4.

Do przerwy mecz był wyrównany, a jedyną bramkę w tej części gry zdobył dla Korala strzałem głową Kamil Bulwan. Po zmianie stron podopieczni Zbigniewa Cyzmana (do niedawna trener Korala) próbowali wyrównać, ale ich ataki były nieporadne. Skrzydła podcięła człuchowianom bramka Grzegorza Dowkszy z rzutu karnego, zdobyta w 65 minucie (w polu karnym rywala faulował Maciej Borzyszkowski). Po kwadransie gospodarzy dobił Jarosław Janczak, który w ciągu dwóch minut dwiema bramkami przypieczętował awans podopiecznych Janusza Fabicha do kolejnej rundy.

W 1/8 finału zagrają też Czarni Czarne. Nasi drudzy czwartoligowcy pokonali w Chojnicach 2:0 miejscowy Kolejarz (V liga). Pierwsza bramka była samobójcza (po strzale Romana Sztuby), drugą zdobył Seweryn Remieniewicz.

Kolejna runda zaplanowana jest na 19 maja (godz. 17.30). Koral zagra u siebie z trzecioligową Chojniczanką, natomiast Czarni podejmą Kaszubię Kościerzyna (również III liga).

PIAST - KORAL 0:4 (0:1)
Bramki: Kamil Bulwan (15), Grzegorz Dowksza (65 - k), Jarosław Janczak (80, 82).
Piast: Borzyszkowski - Wójcik (46. Trocki), Żmuda-Trzebiatowski, Malinowski, Kloskowski - Łukaszuk, Grzonka, Raźny, Adamczyk (46. Czarnowski) - Sikorski (69. Bojk), Szczepaniak (62. Świadek). Trener Zbigniew Cyzman.
Koral: Kartuszyński - Nawacki, Wieczorek, Michalski, Drążek - Żukowski, Bulwan, Dowksza, Kierski - Janczak, Kulczyk. Trener Janusz Fabich.