Robert Wilczyński z Człuchowa oraz Tomasz Sułkowski z Chrząstowa zdobyli w sumie aż 10 medali Mistrzostw Polski Masters w kajakarstwie

Olek Knitter
W Mistrzostwach Polski wystartowało również dwóch zawodników z powiatu człuchowskiego - mieszkający w Człuchowie Robert Wilczyński oraz Tomasz Sułkowski z Chrząstowa. Nadesłane
Dwaj kajakarze z powiatu człuchowskiego Robert Wilczyński z Człuchowa oraz Tomasz Sułkowski z Chrząstowa zdobyli w sumie aż 10 medali Mistrzostw Polski Masters w kajakarstwie, które odbyły się w Wałczu.

Obaj zawodnicy – mimo że mieszkają w Człuchowie i okolicy oraz trenują głównie na Jeziorze Rychnowskim – reprezentują klub Orzeł Wałcz.

W Mistrzostwach Polski Masters w Wałczu wystartowało ponad 200 zawodników z Polski oraz z Litwy i Niemiec, którzy rywalizowali w konkurencjach dla kajakarzy, kajakarek i kanadyjkarzy w różnych kategoriach wiekowych.

W Mistrzostwach Polski wystartowało również dwóch zawodników z powiatu człuchowskiego - mieszkający w Człuchowie Robert Wilczyński oraz Tomasz Sułkowski z Chrząstowa. Obaj trenują na Jeziorze Rychnowskim w Człuchowie, ale reprezentują klub Orzeł Wałcz.
Obaj wypadli znakomicie. Robert Wilczyński startował w czterech konkurencjach i zdobył cztery medale, a Tomasz Sułkowski startował sześciokrotnie i sześciokrotnie stawał na podium.

Złote krążki zdobyli w konkurencji czwórek kanadyjkarzy na 200 i 1000 metrów (razem z Szymonem Cybalem z klubu Zalew Jerzykowo i Łukaszem Budnikiem z klubu MOS Wrocław.
W konkurencji dwójek kanadyjek na 200 i 1000 metrów Wilczyński i Sułkowski wspólnie wywalczyli dwa brązowe medale.
Dodatkowo Tomasz Sułkowski zdobył dwa tytuły Mistrza Polski indywidualnie na 200 i 1000 metrów w kategorii wiekowej 40 - 44 lata.

Obaj panowie potwierdzili świetną formę, ale niestety nie będzie im dane potwierdzić jej podczas Mistrzostw Świata na Ukrainie, gdyż - podobnie jak w zeszłym roku - zostały one odwołane.

Ciekawostką mistrzostw w Wałczu były dodatkowe wyścigi kanadyjek siódemek. Zawodnicy z naszego regionu również popłynęli w jednej z osad i zajęli czwarte miejsce.

Robert Wilczyński z Człuchowa oraz Tomasz Sułkowski z Chrząs...