Spała/Przechlewo. Igor Florek ze srebrem czwartków lekkoatletycznych

Piotr Furtak
Igor Florek reprezentujący Szkołę Podstawową w Przechlewie zajął drugie miejsce w IV Halowych Ogólnopolskich Mistrzostwach w Czwartkach Lekkoatletycznych. Biegł na tysiąc metrów, a czas, który osiągnął to 3’14’36.

- To świetny rezultat jak na halę – mówi Mariusz Rutkowski, trener Igora. - Co więcej, startował w grupie chłopców z rocznika 2008, podczas gdy on sam jest z rocznika 2009.
W czerwcu ubiegłego roku podczas „czwartków” na otwartym stadionie Igor Florek był czwarty. Ostatnie zawody rozgrywane były w Centralnym Ośrodku Sportu w Spale.
Na zawody do Spały z Przechlewa pojechało pięcioro zawodników – Oliwier Borowiak, Bartłomiej Borsuk, Karolina Czernyk i Wiktoria Nawrat.
Co ciekawe Igor pojechał na zawody do Spały prosto z turnieju piłkarskiego rozgrywanego w Gnieźnie. Lekkoatleta reprezentował tam barwy JFA Przechlewo i co ważne – przechlewianie wygrali.
Sam Igor nie jest zbyt rozmowny.
- Pewnie, że się cieszę – powiedział nam podczas krótkiej rozmowy. - Liczyłem na medal, ale trochę się bałem, bo biegłem ze starszymi chłopakami.
Na dystansie 1000 metrów, gdzie Igor był drugi wygrał Krzysztof Chrapek, reprezentujący AZS AWF Warszawa.