Czarneńskie Stowarzyszenie Tenisa Ziemnego. Czy ktoś zdoła pokonać Sławka Głyżewskiego?

Dariusz Stanecki
Czarneńskie Stowarzyszenie Tenisa Ziemnego
Trzecioligowcy nadrobili zaległości i jesteśmy już na poziomie dziesiątej kolejki zmagań QXM Fotowoltaika III Liga.

W najciekawszym meczu Franciszek Prukop dość wyraźnie uległ niepokonanemu do tej pory Sławomirowi Głyżewskiemu. Sławek nawet przez chwile nie pozostawił złudzeń Frankowi na osiągnięcie dobrego rezultatu. Sławomir Głyżewski - Franciszek Prukop 2-0 (6-1,6-1).

Zdzisław Wąsowicz mimo porażki rozegrał chyba najlepsze swoje spotkanie. W meczu z Krzysztofem Czyżykowskim po słabym pierwszym przegranym secie w drugim zdołał przechylić szalę na swoją korzyść. W trzecim secie na korcie królował już tylko Krzysztof zwyciężając całe spotkanie. Krzysztof Czyżykowski –Zdzisław Wąsowicz 2-1 (6-1,4-6,6-0) .

Paweł Mróz i Maciej Winnicki to zawodnicy, którzy bezpośrednio będą się bili o wejście do czołowej szóstki. Bliżej tego celu jest Maciej , który wygrał bezpośrednie starcie z Pawłem 2-0 (7-5,6-3).

Inny kandydat do czołowej szóstki Łukasz Kościan, niespodziewanie stracił punkt w starciu z Dawidem Skrzoską. Łukasz po przespaniu pierwszego seta, w porę obudził się i wygrał dwa pozostałe sety zdobywając ważne dwa punkty. Łukasz Kościan – Dawid Skrzoska 2-1 (4-6,6-3,6-1).

W pozostałych spotkaniach wygrywali faworyci, Robert Charzewski pokonał Kajetana Mejkę 2-0 (6-4,6-2) a Tomasz Stępliński pokonał Dariusza Olejnika 2-0 (6-0,6-1)