II Wyścig Kolarski „188” w Debrznie. Najszybszy z peletonu na finiszu był Jakub Sredziński. Dawid Kleist najszybszym kolarzem z Debrzna

Olek Knitter
II Wyścig Kolarski „188” w Debrznie
II Wyścig Kolarski „188” w Debrznie Olek Knitter
Debrzno po raz drugi zaprosiło do siebie amatorów ścigania na II Wyścig Kolarski „188”. 80-kilometrową trasę najszybciej pokonał Jakub Sredziński z klubu Rowery Kwiatkowski Toruń. Z gminy Debrzno najszybszy był Dawid Kleist.

Punktualnie o godz. 11.30 spod budynku CKSiT wyruszyli w trasę amatorzy kolarskiego ścigania. Tym razem wyścig ukończyło 99 zawodników. Kolarzom można było kibicować w kilku miejscowościach ulokowanych na 80-cio kilometrowej trasie, która prowadziła przez miejscowości: Strzeczona, Słupia, Myśligoszcz, Bolesławowo, Mosiny, Nowe Gronowo, Poręba, Stare Gronowo, Bukowo Człuchowskie, Płonica, Dębnica i Przytok.

Na metę ulokowaną przy budynku Centrum Kultury w Debrznie po niecałych dwóch godzinach – mimo prób ucieczki - wjechał cały peleton. Zaledwie 3 sekundy dzieliły 12. najszybszych zawodników, a w jednej sekundzie linię mety przekroczyło siedmiu najszybszych zawodników! Czas zwycięzców to 1.48,40.

II Wyścig Kolarski „188” w Debrznie. Najszybszy z peletonu n...

Wygrał Jakub Sredziński (Mełno) z klubu Rowery Kwiatkowski Toruń. Drugie miejsce zajął Jan Krukowski (Rzepnica), który wygrał zarazem kategorię wiekową 18-29 lat. Trzeci na mecie był Mariusz Gąsiorowski (Grudziądz) z klubu LTM Masters Team.

Z gminy Debrzno najszybciej metę przekroczył Dawid Kleist z Bosco Team Debrzno, który w klasyfikacji generalnej był 36., a w klasyfikacji 18-29 lat uplasował się na 6. miejscu. Jego czas to 1.51,54. Drugi w tej klasyfikacji był Ryszard Chrut z Team Debrzno, który zajął 11. miejsce w kategorii 50-59 lat. Jego czas to 2.07,42. Na trzecim miejscu rywalizację o najszybszego zawodnika gminy Debrzno z czasem 2.25,30 zakończył Grzegorz Bednarczyk z Team Debrzno (10 w klasyfikacji 60+). Dwie minuty za nim do mety dotarł czwarty przedstawiciel gminy Debrzno – Marcin Malmon.

Najszybszym juniorem był Karol Stelmach z Kępic z klubu MLKS Baszta Bytów.
Wśród kobiet zwyciężyły: Karolina Ruta-Korytowska (Swarzędz, Motiv Home Team) – czas 1.54.04, druga była Agata Mikołajczyk (Gdańsk, More Womens Team) – 1.55,36 (najszybsza w kategorii 18-29) i trzecia Elżbieta Reca (Mądrzechowo, Baszta Bytów Masters) – 2.10,37.