Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Modernizacja stadionu OSiR w Człuchowie na ostatniej prostej. Sportowcy będą mogli korzystać z obiektu jeszcze tej jesieni ZDJĘCIA Z BUDOWY

Małgorzata Wojciechowska
Małgorzata Wojciechowska
Na stadionie Ośrodka Sportu i Rekreacji w Człuchowie powoli widać finisz robót budowlanych. Obecnie nakładane są poszczególne warstwy nawierzchni bieżni, co oznacza, że już niebawem obiekt będzie mógł zostać ukończony. Później jeszcze tylko certyfikacja Polskiego Związku Lekkiej Atletyki i człuchowski stadion będzie mógł zacząć służyć lokalnej społeczności i gościom.

Przebudowa stadionu miejskiego w Człuchowie to jedna z najważniejszych inwestycji zaplanowanych w tegorocznym budżecie miasta. Łączny koszt budowy to ponad 5 mln złotych, z czego około 1 mln 700 tys. to dofinansowanie z Ministerstwa Sportu.

Na stadionie praca wciąż wre i już widać, że powoli zbliża się ku końcowi. Na placu budowy rzucają się w oczy pojemniki z różnokolorową zawartością - to warstwy nawierzchni, które właśnie są nakładane. Na warstwę z czarnego granulatu nakłada się szpachlą warstwę czerwoną (widoczną na zdjęciach), a dopiero później docelową niebieską z granulatem na wierzchu. Całość nawierzchni zgodnie z zasadami certyfikacji ma mieć grubość 13 mm.

- Jesteśmy na etapie układania nawierzchni i przewidujemy zakończenie do końca września. Później jeszcze będzie proces certyfikacji obiektu, czyli układanie wszystkich parametrów przez uprawnione instytucje, a na końcu wynikiem finalnym jest udzielenie certyfikatu przez Polski Związek Lekkiej Atletyki. (…) To jest cel, który musimy osiągnąć w celu oddania użytkowania obiektu dla miasta. Planujemy, żeby udało się w pierwszej połowie października pozałatwiać wszystkie certyfikaty.

- mówi Piotr Dejna, kierownik budowy reprezentujący firmę Tamex, która specjalizuje się w budowie obiektów sportowych.

Po nałożeniu nawierzchni pojawią się jeszcze oczywiście elementy wyposażenia umożliwiającego trenowanie poszczególnych dyscyplin, jak również oznakowanie bieżni (będzie 6-torowa z 8-torową trasą do biegów sprinterskich). Tak przygotowany stadion będzie mógł służyć do rozgrywania zawodów nawet na szczeblu ogólnopolskim. Szczególnie duże znaczenie będzie miał też dla trenującej w Człuchowie młodzieży.

Nasza młodzież – miejmy nadzieję, że będzie miała gdzie ćwiczyć, nie będą narzekać, z poza tym też jest to potrzebne wszystkim mieszkańcom, bo każdy się jakoś tym sportem interesuje. Myślę też, że będą chcieli do nas przyjeżdżać sportowcy z zewnątrz, skoro mamy tak piękny obiekt. Oby tylko był wykorzystany, żeby chcieli przychodzić ćwiczyć, zostawili komórki w domu, a przyszli na stadion.

- przekonuje Urszula Trzebiatowska, radna człuchowskiej rady miejskiej i przewodnicząca Komisji Spraw Społecznych.

Jak wszystko pójdzie zgodnie z planem, pierwsi sportowcy będą mogli zacząć ćwiczyć na stadionie jeszcze tej jesieni. Przy tej okazji odetchną także zawodnicy i kibice Piasta Człuchów. Choć murawa na ich boisku nie była elementem przebudowy, z uwagi na remont na razie nie mogą oni korzystać z obiektu.

od 7 lat
Wideo

Wyniki II tury wyborów samorządowych (sondaż)

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na czluchow.naszemiasto.pl Nasze Miasto