Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Ulice Towarowa i Mickiewicza w Człuchowie oficjalnie otwarte. Remont to duża ulga dla mieszkańców i lokalnych przedsiębiorców

Małgorzata Wojciechowska
Małgorzata Wojciechowska
9 listopada miało miejsce uroczyste otwarcie ulic Towarowej i Mickiewicza w Człuchowie. To inwestycja ważna szczególnie dla lokalnych przedsiębiorców.
9 listopada miało miejsce uroczyste otwarcie ulic Towarowej i Mickiewicza w Człuchowie. To inwestycja ważna szczególnie dla lokalnych przedsiębiorców. Urząd Miejski w Człuchowie
Jedna z najważniejszych tegorocznych inwestycji w Człuchowie dobiegła końca. Ulice Towarowa i Mickiewicza zostały oficjalnie otwarte. Prace przebiegły sprawnie i bez zwłoki - budowa warta ponad 2,5 mln złotych zakończyła się nawet przed zaplanowanym terminem.

Ta budowa była ważna prze wszystkim dla przedsiębiorców - aż 11 firm ma swoją siedzibę właśnie w tej okolicy.

- Czasami mieliśmy tutaj gości z Europy i naprawdę wstyd było ich tutaj prowadzić. Teraz pod względem estetycznym jest lepiej, ale co ważne, nie ma zagrożenia życia. My codziennie przeładowujemy do czterech TIR-ów. Czasami zdarzało się, że palety się nam przewracały. Jeżeli ktoś by tutaj szedł, mógłby zginąć. Czasami było tutaj po pół metra wody.

- mówił w dzień otwarcia Zbigniew Kurzelewski prowadzący firmę przy wyremontowanej ulicy. Przedsiębiorca podkreśla, że starania o tę inwestycję trwały od 20 lat, a ten długo oczekiwany sukces nie ma związku ze sprawowaną przez niego funkcją w powiatowych strukturach strukturach Prawa i Sprawiedliwości, a jest wynikiem realnej potrzeby.

Remont ulicy Towarowej i Mickiewicza łącznie kosztował ponad 2,5 mln złotych, z czego połowa pochodzi ze środków rządowych. Podczas oficjalnego otwarcia oprócz przedstawicieli samorządu byli wicewojewoda pomorski Mariusz Łuczyk oraz poseł Prawa i Sprawiedliwości Aleksander Mrówczyński.

- Gratuluję tej współpracy rządu z samorządem , bo współpraca, jak widzimy, buduje, mamy tutaj wspaniały obiekt, który będzie służył nie tylko przedsiębiorcom, ale też wszystkim mieszkańcom, a zarazem podnosi wartość terenów inwestycyjnych, a także wartość tych przedsiębiorstw, które tutaj są.

- mówi wicewojewoda.

Wzrost cen nie pokrzyżował planów

Mimo początkowych obaw, prace budowlane udało się szybko zakończyć. Trudności dotyczyły głównie rosnących cen - pierwotnie nawierzchnia miała być wykonana z asfaltu, jednak po gwałtownym wzroście cen masy bitumicznej na początku roku koncepcja musiała zostać zmieniona. Okazało się, że o wiele tańsze - i bez strat na jakości - będzie położenie kostki brukowej.

- Jeszcze nie tak dawno miasto Człuchów nawet nie było właścicielem tej drogi. Dzięki dofinansowaniu ze środków rządowych udało nam się tę drogę w sposób ekspresowy wykonać. Trafiliśmy na bardzo dobrego wykonawcę, który był sprawdzony przez miasto przy modernizacji ulicy Kościuszki – jest to pan Adrian Paszko, któremu bardzo serdecznie chcę dzisiaj podziękować.

- powiedział burmistrz Człuchowa Ryszard Szybajło.

Podczas remontu zostało położone ok. 500 metrów kostki brukowej, wykonano tez takie elementy jak kanał technologiczny, oświetlenie ledowe czy niezbędne parkingi i chodniki. To właśnie tu powstał też pierwszy na terenie miasta zbiornik retencyjny.

od 7 lat
Wideo

Wyniki II tury wyborów samorządowych (sondaż)

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na czluchow.naszemiasto.pl Nasze Miasto